Pojemniki na odpady
Recykling

Pojemniki na odpady

Pojemniki na odpady nie są nam obce. Mijamy je na każdym kroku, mamy je w domu, są w każdej restauracji i kawiarni. Kolory pojemników na odpady są różne w zależności od tego co się w nich znajduje. Niebieskie pojemniki przeznaczone są na papier. Wrzucamy do nich gazety, czasopisma, książki, zeszyty, papier biurowy, torebki papierowe i tekturowe pudelka. Żółte pojemniki, które są przeznaczone na plastikowe butelki, plastikowe zakrętki i reklamówki. Czerwone na aluminium np. puszki po napojach, kapsle i drobny złom oraz białe pojemniki do których możemy wrzucać szklane butelki, bezbarwne słoiki i bezbarwne szklane inne opakowania. Dzięki takiej segregacji wykorzystanie odpadów będzie o wiele łatwiejsze. Odpady powinny być wrzucane do kontenerów według oznaczeń. Dzięki takim segregacjom wysypiska odpadów nie powiększają się. Odpady o procesie segregacji zwykle ulegają przetworzeniu. W ten sposób kilka razy możemy wykorzystać tą samą rzecz bez używania nowych surowców. Odpady dzielą się na znacznie więcej kategorii i grup. Jednak są to grupy tak zwane wyspecjalizowane.

9 października 2012

O autorze

Redakcja


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “Pojemniki na odpady”

  1. U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół śmietników. Z drugiej strony wykopanie dziury w ziemi sprawia, że odpady zielone wolniej się rozkładają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info