Nowoczesne pojemniki na odpady, czyli usprawnienie codziennych obowiązków
Informacje, Recykling

Nowoczesne pojemniki na odpady, czyli usprawnienie codziennych obowiązków

Wyrzucanie śmieci nie należy do najprzyjemniejszych czynności – zwykle traktuje się to jako niezbyt komfortowy obowiązek. Okazuje się, że dzięki nowoczesnym pomysłom można go znacznie usprawnić i pozbyć się wielu niekorzystnych aspektów – dodając do tego estetykę. Ciekawe rozwiązania w postaci nowatorskich pojemników na odpady są sposobem na wszelkie niedogodności.

Połączenie aspektu porządku z estetyką, czyli jak nowoczesne pojemniki na odpady ułatwiają codzienne życie

Oczywistym jest, że kontenery na śmieci powinny być przede wszystkim miejscem, w którym gromadzone są odpady. Zazwyczaj drugorzędną kwestią jest ich prezencja w przestrzeni publicznej. Trudno jednak zaprzeczyć, że wygląd okolicy, w której się żyje znacznie wpływa na komfort codziennego funkcjonowania. Prostota i pewnego rodzaju schludność kontenerów – oprócz tego, że jest znacznie przyjemniejsza dla oka i zwiększa prestiż danego obszaru – powoduje, że obsługa jest bezproblemowa dla każdego – począwszy od dzieci, a skończywszy na seniorach. Jest to bardzo istotny czynnik, który – jeśli nie jest brany pod uwagę – może wykluczyć pewne grupy osób z prowadzenia efektywnej segregacji śmieci. Korzystanie z pojemników powinno być ogólnodostępne i jak najbardziej dostosowane do potrzeb mieszkańców danej okolicy. Nowoczesne kontenery na odpady charakteryzują się intuicyjnym użytkowaniem, dzięki któremu nie trzeba się przygotowywać do wyrzucenia śmieci lub też „walczyć” z nieporęcznymi uchwytami.

Co jeszcze zyskuje się dzięki montażu nowoczesnych pojemników na odpady?

Nowoczesne pojemniki na odpady produkowane są z wysokiej jakości materiałów, które nie ulegają szybkiemu niszczeniu nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Prosta konstrukcja sprawia, że nie potrzebują częstej odnowy, co wpływa na utrzymanie ich w dobrym stanie przez wiele lat. Co więcej, sam montaż takich kontenerów jest znacznie tańszy niż inwestowanie w standardowe i mniej estetyczne pojemniki lub rozległe altany śmietnikowe. Prostota wykonania, łatwa obsługa oraz mniejsze zajmowanie przestrzeni – przy jednoczesnym zachowaniu sporej pojemności – znacznie ułatwia dostęp do kontenerów, którego potrzebują pracownicy regularnie je opróżniający. Wymienione cechy są korzystne zarówno dla firm odbierających śmieci, jak i osób mieszających w pobliżu. Rzadsze rozładowywanie odpadów obniża koszty usługi oraz zapewnia większy komfort zamieszkiwania danej okolicy.

Segregowanie śmieci to podstawa. Jak robić to bez zarzutu?

Pojemniki na odpady segregowane pozwalają utrzymać porządek, znacznie usprawniając klasyfikację danych śmieci. Dbanie o wrzucanie konkretnych rzeczy do odpowiednich kontenerów jest absolutną podstawą – umożliwiają to kolory i oznaczenia na pojemnikach:

 • brązowy – odpady biodegradowalne (np. rośliny, skorupki jaj, pozostałości po owocach i warzywach),
 • niebieski – papier (np. gazety, książki),
 • żółty – tworzywa sztuczne, czyli plastik i metal (np. butelki plastikowe, folia, puszki),
 • zielony – szkło kolorowe,
 • biały – szkło bezbarwne (np. słoiki, butelki),
 • czarny – odpady zmieszane (śmieci, których nie da się przetworzyć np. produkty higieniczne, gąbki).

Każdy z nowoczesnych pojemników na odpady segregowane jest opisany, by mieć pewność, że śmieci sortuje się według zasad. W zależności od lokalizacji oraz przeznaczenia pojemniki występują w różnych wielkościach: 60, 80, 120, 240, 660, 1100, 2200 litrów. Ciekawym rozwiązaniem jest instalacja pojemników typu podziemnego oraz półpodziemnego, która staje się coraz bardziej popularna. Głównymi zaletami takich kontenerów jest ograniczenie roznoszenia śmieci po okolicy, niwelowanie nieprzyjemnych zapachów oraz ponadprzeciętna estetyka niewpływająca niekorzystnie na wygląd okolicy.

29 czerwca 2021

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
 • Patryk
  1
  Pojemniki na odpady
  U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info