Jak śmieci mogą być wesołe?
Informacje, Recykling

Jak śmieci mogą być wesołe?

Tysiące rzeźb ze śmieci, filmów i komiksów „zasypało” Ministerstwo Środowiska.
Kabriolet z papierowych kartonów, a nawet popiersie jednego z wiceministrów – to przykłady prac, które wygrały w konkursach Ministerstwa Środowiska zorganizowanych w ramach kampanii NIE ZAŚMIECAJ SWOJEGO SUMIENIA.

Na konkursy dla dzieci wpłynęło ponad 5 300 prac – rzeźb, filmów i komiksów. Żeby je ocenić, komisja potrzebowała 16 tygodni. Samych wyróżnień jest 300.

Lista i zdjęcia zwycięskich i wyróżnionych prac można znaleźć i obejrzeć na stronie Ministerstwa Środowiska w zakładce „Edukacja”.

Kampania NIE ZAŚMIECAJ SWOJEGO SUMIENIA uświadamia, że palenie śmieci w domowych piecach, wyrzucanie do lasu czy na dzikie wysypiska i nie sortowanie ich to grzech ekologiczny… Z przekazem kampanii można było zapoznać się ostatnio na ekranach telewizorów w ramach serii spotów największej dotąd kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska poświęconej wyrabianiu ekologicznych nawyków postępowania ze śmieciami.

Źródło: Ekogroup.info – Ekologia Recykling Energia odnawialna Ochrona środowiska

20 maja 2013

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info