Ekologiczne torby – opakowania w stylu “EKO”
Informacje, Promowane

Ekologiczne torby – opakowania w stylu “EKO”

Rocznie człowiek zatruwa morza, oceany, jeziora i rzeki milionami ton plastiku. Ma to związek również z rosnącą produkcją tworzyw sztucznych. Plastik obecny jest wszędzie. To materiał tani, lekki i wytrzymały, z którego produkowane są m.in. torby foliowe, które rozkładają się nawet 400 lat. Zdecydowanie lepszym wyborem stają się reklamówki ekologiczne, wykonane w 100% z biodegradowalnych materiałów. Eko torby to alternatywa dla plastikowych reklamówek, które powoli zastępowane są w wielu sklepach torbami z papieru. Są równie wytrzymałe i uniwersalne oraz użyteczne na co dzień. A co najważniejsze, mogą być używane wielokrotnie. 

Wybierając ekologiczne opakowania przyczyniasz się do ochrony środowiska

Ekologiczna torba jest jednym ze sposobów walki z nadmierną ilością plastiku obecnym na świecie. Przez zaśmiecanie cierpią na tym lasy, morza, jeziora, rzeki oraz zwierzęta. “Odetchnąć” Ziemi pomagają liczne akcje m.in. Światowy Dzień Ziemi, którego celem promowanie jest postaw ekologicznych w naszym społeczeństwie. W wymienionych wyżej miejscach można spotkać wiele plastikowych reklamówek, które szkodzą otoczeniu. Traktowane są zazwyczaj jako torby jednokrotnego użytku, dlatego każdego dnia powinniśmy dążyć do ich ograniczenia. Eko torba z biodegradowalnych materiałów jest przyjazna dla środowiska – rozłoży się nawet w ciągu 3 miesięcy. To kolejny powód, dla którego warto zrezygnować z produkcji toreb foliowych będących zagrożeniem dla naszej planety. 

Torby ekologiczne na zakupy – solidne wykonanie i odporność na uszkodzenia

Reklamówki biodegradowalne produkowane są m.in. z papieru. Być może dla wielu istnieje przekonanie, że torby papierowe bardzo łatwo ulegają zniszczeniu. Nic bardziej mylnego. Reklamówki papierowe nie są materiałem słabym, a wręcz przeciwnie. Główną ich zaletą jest to, że są produktami wielokrotnego użytku. Z powodzeniem spakujesz do nich kosmetyki, odzież, pieczywo czy warzywa i owoce. Coraz częściej spotkać je można w restauracjach i lokalach gastronomicznych, które serwują jedzenie na wynos. Wiele firm i znanych sieciówek już od kilku lat postanowiło stać się bardziej eko i być bliżej natury wprowadzając m.in. ekologiczne opakowania, sztućce czy jednorazowe kubki. Gastronomiczne opakowania ekologiczne to nasza przyszłość. 

Branża eko zyskuje na popularności. Wspólnymi siłami zmieńmy bieg wydarzeń

Biodegradowalne opakowania, naczynia, słomki lub kubki występują coraz częściej wokół nas. Wiele organizacji zachęca społeczeństwo do propagowania zdrowego stylu życia, odżywiania, aktywności fizycznej, jak również bycia EKO. Zminimalizowanie występowania szkód w środowisku naturalnym powinno być priorytetem każdego z nas na najbliższe kilkadziesiąt lat. Niemal we wszystkich sklepach znajdziemy dział z ekologiczną żywnością. Nie brakuje również produktów w pełni zgodnych z naturą i biodegradowalnych, powstałych m.in. z PLA, certyfikowanego papieru, bambusa, drewna, mączki kukurydzianej, otrąb pszennych czy pozostałości roślinnych. 

5 września 2022

O autorze

Redakcja


3 komentarze Do “Ekologiczne torby – opakowania w stylu “EKO””

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info