Stop reklamówkom
Ochrona środowiska, Recykling

Stop reklamówkom

Idąc do sklepu po zakupy zawsze bierzemy nową reklamówkę. Taka niewinna torebka rozkłada się w  naszej ziemi ponad 300 lat. A jak nam wiadomo, reklamówkę ma każdy. Czasem nawet przeważają w domu pośród wszystkich toreb.

Reklamówki reklamujące poszczególne sklepy ładnie wyglądają jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Ostatnimi czasy odpady takie jak zużyte plastikowe torby to istny potop. Taka torba po zużyciu zostaje zakopana na wysypisku. Wysypiska odpadów jak wiemy nie są korzystne w żaden sposób. Przetwarzanie takich toreb jest zazwyczaj nieopłacalne i niemożliwe. Gdyż przy paleniu topią się niczym plastelina, a innego sposobu nie ma. W ostatnich latach na rynek zaczęły wchodzić tak zwane Eko torby. Jest to ekologiczne rozwiązanie na nasze zakupy. Materiałowa torba, której nie wymieniamy co tydzień może służyć  nam latami. Ochrona środowiska w Polsce również próbuje coś wskórać, choć w  niektórych państwach prowadzone były akcje wyrzucania plastikowych reklamówek, które zaśmiecają nam dom oraz naturalne środowisko. Obecnie większość sklepów oferuje torby jednorazowe, które wykonane są z surowców wtórnych i są ekologiczne. Zanim wiec chwycimy za kolorową reklamówkę, zastanówmy się, czy warto.

14 października 2012

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info