Pojemniki na odpady – kolory odpowiadające konkretnym odpadom
Informacje

Pojemniki na odpady – kolory odpowiadające konkretnym odpadom

W związku z ostatnimi poprawkami dotyczącymi segregacji śmieci chcemy przedstawić kompletne zestawienie kolorów, które pojemniki na odpady mają przydzielone od lipca 2017. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tymi wytycznymi!

1. Kolor żółty – tworzywa sztuczne i metale

Do pojemników i worków o kolorze żółtym wrzucamy następujące odpady: puszki, metale kolorowe, folie aluminiowe, zakrętki i kapsle, każdego rodzaju torby i reklamówki, opakowania wielomateriałowe, także te po środkach czystości oraz zgniecione butelki. Nie powinniśmy za to wykorzystywać tego koloru do wyrzucania starego sprzętu elektronicznego, opakowań z zawartością (pożywienie, środki czystości), puszek po lakierach i farbach oraz baterii czy akumulatorów.

2. Kolor zielony/biały – szkło

Zielony odpowiada za szkło kolorowe, a białe za przeźroczyste. Do tych pojemników wrzucamy wyłącznie czyste szkło po napojach i olejach, a także jednorodne opakowania po kosmetykach. Powinniśmy unikać za to wyrzucania do nich zniczy z zawartością, ceramiki, termometrów, żarówek, reflektorów, luster, szyb oraz monitorów.

3. Kolor niebieski – papier

Worki i pojemniki niebieskie przeznaczone są dla wszelkiego rodzaju wyrobów papierowych. Do nich wrzucimy papier, tekturę, czasopisma, gazety, książki, zeszyty, ulotki, a także worki i torby papierowe. Musimy jednak mieć na uwadze, że musi to być papier czysty i niemieszany. Dlatego też nie możemy do pojemników o tym kolorze wrzucać tapet, opakowań po jedzeniu, zużytych chusteczek i ręczników, folii, pieluch, podpasek oraz worków po materiałach budowlanych.

4. Kolor brązowy – odpady biodegradowalne

Jak sama nazwa wskazuje, pojemniki na odpady o kolorze brązowym posłużą nam do składowania wszelkiego rodzaju odpadów naturalnych. Między innymi obierków warzywno-owocowych, resztek jedzenia, korę i trociny, skoszoną trawę, liście, kwiaty, a także gałęzie krzewów i drzew. Zabronione jest natomiast wyrzucanie do nich odchodów i kości zwierzęcych, popiołu, płyt wiórowych, kamieni, ziemi, oraz wszelkich innych odpadów komunalnych.

5. Kolor czerwony – odpady medyczne

Tutaj sprawa jest bardzo prosta, ponieważ pojemniki te znajdziemy wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach. Do nich należy wrzucać takie produkty jak zużyte bandaże, wenflony, waciki z maściami i płynami medycznymi, strzykawki, igły oraz każdy inny typ asortymentu medycznego, z którym kontakt jest niewskazany. Bardzo często możemy je spotkać także w aptekach, gdzie również wykorzystuje się jednorazowe produkty medyczne.

Szeroką ofertę na pojemniki do segregacji prezentuje sklep Abrys Technika.

13 listopada 2017

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info