Palety z plastiku – największe zalety
Informacje

Palety z plastiku – największe zalety

Palety wykorzystywane są od bardzo wielu lat w różnorodnych branżach. Jeszcze kilka lat temu korzystano wyłącznie z palet drewnianych, które w dzisiejszych czasach coraz częściej zastępowane są przez nowoczesne palety plastikowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się jakie są największe zalety palet plastikowych i czy rzeczywiście warto skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Jak powstają plastikowe palety?

Palety z plastiku wykonane są za pomocą nowoczesnej techniki formowania wtryskowego, która najprościej rzecz mówiąc polega na wtryskiwaniu uplastycznionego tworzywa do specjalnych form. W Polsce palety firmy Schoeller Allibert z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większe grono zadowolonych klientów i coraz częściej zastępują palety drewniane i metalowe.

Największe zalety palet plastikowych

Jedną z najważniejszych zalet palet plastikowych jest oczywiście bardzo niewielka waga, która w branży transportowej odgrywa kluczową rolę. Bardzo dużą zaletą jest łatwość w czyszczeniu. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim w branży spożywczej. Palety plastikowe są bardzo solidne, dzięki czemu sprawnie będą służyć przez wiele długich lat użytkowania. Pamiętać należy również i o tym, że palety z plastiku nie wymagają żadnej obróbki ani specjalnego przygotowania do transportu (w przypadku wymogów fitosanitarnych). Z ekologicznego punktu widzenia warto wspomnieć również i o tym, że materiał do plastikowych palet można w 100% ponownie przetworzyć. Uszkodzone i połamane palety wykorzystywane są do wyprodukowania nowych produktów.

Opisując największe zalety palet plastikowych warto wspomnieć również i o tym, że charakteryzują one się bardzo dużą odpornością na chemikalia (kwasy i zasady). Dla bardzo wielu firm i klientów indywidualnych olbrzymią zaletą będą także kwestie bezpiecznego użytkowania. W paletach plastikowych nie spotkamy żadnych gwoździ i drzazg, dzięki czemu nie ma ryzyka nieumyślnych wypadków.

Dla kogo są palety wykonane z plastiku?

Palety firmy Schoeller Allibert to doskonała propozycja dla najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających klientów. Plastikowe palety bez żadnego problemu można wykorzystać nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. Idealnie sprawdzą się w magazynach, ponieważ większość plastikowych palet to konstrukcje gniazdowe, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Palety z plastiku to najlepsze rozwiązanie dla tych firm, które chcą obniżyć koszty transportu. Z racji tego, że wózki widłowe mogą operować paletami plastikowymi praktycznie z każdej strony, to produkty te idealnie sprawdzą się w stosunkowo niewielkich magazynach.  Pamiętać należy jednak o tym, że w długim terminie inwestycja w plastikowe palety szybko się zwrócić, ponieważ żywotność palet z plastiku szacuje się nawet na 15 lat. Dla wielu firm problemem mogą okazać się także koszty produkcji niestandardowych modeli na indywidualne zamówienie.

1 grudnia 2017

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info