Informacje

Palety z plastiku – największe zalety

palety z plastiku

Palety wykorzystywane są od bardzo wielu lat w różnorodnych branżach. Jeszcze kilka lat temu korzystano wyłącznie z palet drewnianych, które w dzisiejszych czasach coraz częściej zastępowane są przez nowoczesne palety plastikowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się jakie są największe zalety palet plastikowych i czy rzeczywiście warto skorzystać z ich dobrodziejstwa.

Jak powstają plastikowe palety?

Palety z plastiku wykonane są za pomocą nowoczesnej techniki formowania wtryskowego, która najprościej rzecz mówiąc polega na wtryskiwaniu uplastycznionego tworzywa do specjalnych form. W Polsce palety firmy Schoeller Allibert z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większe grono zadowolonych klientów i coraz częściej zastępują palety drewniane i metalowe.

Największe zalety palet plastikowych

Jedną z najważniejszych zalet palet plastikowych jest oczywiście bardzo niewielka waga, która w branży transportowej odgrywa kluczową rolę. Bardzo dużą zaletą jest łatwość w czyszczeniu. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim w branży spożywczej. Palety plastikowe są bardzo solidne, dzięki czemu sprawnie będą służyć przez wiele długich lat użytkowania. Pamiętać należy również i o tym, że palety z plastiku nie wymagają żadnej obróbki ani specjalnego przygotowania do transportu (w przypadku wymogów fitosanitarnych). Z ekologicznego punktu widzenia warto wspomnieć również i o tym, że materiał do plastikowych palet można w 100% ponownie przetworzyć. Uszkodzone i połamane palety wykorzystywane są do wyprodukowania nowych produktów.

Opisując największe zalety palet plastikowych warto wspomnieć również i o tym, że charakteryzują one się bardzo dużą odpornością na chemikalia (kwasy i zasady). Dla bardzo wielu firm i klientów indywidualnych olbrzymią zaletą będą także kwestie bezpiecznego użytkowania. W paletach plastikowych nie spotkamy żadnych gwoździ i drzazg, dzięki czemu nie ma ryzyka nieumyślnych wypadków.

Dla kogo są palety wykonane z plastiku?

Palety firmy Schoeller Allibert to doskonała propozycja dla najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających klientów. Plastikowe palety bez żadnego problemu można wykorzystać nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. Idealnie sprawdzą się w magazynach, ponieważ większość plastikowych palet to konstrukcje gniazdowe, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Palety z plastiku to najlepsze rozwiązanie dla tych firm, które chcą obniżyć koszty transportu. Z racji tego, że wózki widłowe mogą operować paletami plastikowymi praktycznie z każdej strony, to produkty te idealnie sprawdzą się w stosunkowo niewielkich magazynach.  Pamiętać należy jednak o tym, że w długim terminie inwestycja w plastikowe palety szybko się zwrócić, ponieważ żywotność palet z plastiku szacuje się nawet na 15 lat. Dla wielu firm problemem mogą okazać się także koszty produkcji niestandardowych modeli na indywidualne zamówienie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>