Konkurs o Puchar Recyklingu
Informacje, Recykling

Konkurs o Puchar Recyklingu

Zapraszamy do uczestnictwa w XV edycji Konkursu o Puchar Recyklingu. To już ostatnie dni do zgłoszenia się. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych i najefektywniejszych jednostek zajmujących się selektywną zbiórką odpadów oraz interesującą i skuteczną edukacją ekologiczną.

Jest to przedsięwzięcie ogólnopolskie, organizowane przez redakcję „Przeglądu Komunalnego”, najbardziej poczytnego branżowego czasopisma z zakresu gospodarki komunalnej.

W wydarzeniu mogą wziąć udział podmioty, które organizują selektywną zbiórkę odpadów oraz prowadzą działania edukacyjne, w tym urzędy gminne, urzędy miejskie, związki komunalne gmin, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie oraz podmioty gospodarcze, zajmujące się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów. W kategorii Edukacja Ekologiczna, oprócz gmin i firm komunalnych, udział biorą przedstawiciele placówek oświatowych, organizacji ekologicznych, parków krajobrazowych, parków narodowych, centrów edukacji ekologicznej oraz firm, którym zależy na budowaniu świadomości ekologicznej.

Rywalizować można w dziewięciu kategoriach: Szklana Statuetka, Srebrna Puszka, Lider Zbiórki Tworzyw, Złota Bela Makulatury, Zielona Bateria, Zielony Kontakt, Lider Sortowania, Rekordowy Karton oraz Edukacja Ekologiczna.

Na uczestników czekają nagrody, w tym prestiżowe Puchary Recyklingu, o które ubiegają się podmioty biorące udział w co najmniej sześciu kategoriach. Ponadto w każdej z kategorii wręczane są trzy równorzędne nagrody w zależności od liczby mieszkańców z terenu obsługiwanego przez dany podmiot. Najbardziej prestiżową nagrodą jest tytuł „Tygrysa Recyklingu”.

Zgłoszenia i deklaracje udziału przyjmowane będą do 9 czerwca 2014 r.

Więcej informacji na www.pucharrecyklingu.pl

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

30 maja 2014

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info