Klastry wspierają ekologię!
Informacje, Recykling

Klastry wspierają ekologię!

Konferencja na temat proekologicznych działa klastrów – jednym z wydarzeń XV Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH!

Choć inicjatywy klastrowe (ang. cluster – grono) pojawiły się w Polsce wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, to jednak tematyka klastringu jest wciąż mało znana i tym samym bardzo atrakcyjna. Podczas targów EKOTECH (18-20 marca 2014, Targi Kielce), dnia 18 marca 2014 odbędzie się konferencja prezentująca potencjał klastrów w obszarze działalności związanej z recyklingiem i gospodarką odpadami – „Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw z branży odpadowej i recyklingu”.

– Uczestnikom konferencji chcemy przede wszystkim przybliżyć kierunki i założenia polskiej polityki klastrowej, – mówi Jolanta Okońska-Kubica /Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu/ – I dopiero w tym kontekście pokazać szerokie możliwości wsparcia i rozwoju, jakie firmom daje przynależność i współpraca w ramach klastra.

Podczas konferencji wystąpi pani Joanna Podgórska – Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności PARP, a tematy podejmowane przez kolejnych mówców będą rozwinięciem i uszczegółowieniem kierunków działalności klastrów. W programie przewidziano wystąpienia na temat instrumentów finansowych i zasad pozyskiwania dotacji w ramach klastra, współpracy z placówkami naukowymi a także promocji w kraju i za granicą. Konferencję poprowadzi pani dr hab. Joanna Kulczycka – Prezes Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

– Dodatkowo, na Targach Ekotech uruchomimy punkt konsultacyjny, gdzie przedsiębiorcy będą mogli uzyskać informacje dotyczące możliwych warunków rozwoju i realizacji własnych potrzeb czy oczekiwań – informuje Jolanta Okońska-Kubica.

Organizatorami konferencji są Targi Kielce i Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Gospodarki – Janusz Piechociński oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Szczegółowy program oraz informacje o zgłoszeniach zamieszczone są na stronie Targów Kielce:
http://www.targikielce.pl/ekotech/konferencja_klaster.pdf

Więcej informacji:
Jolanta Okońska-Kubica
Centrum Kooperacji Recyklingu – not for profit system sp. z o.o. (Koordynator Klastra)
mobile: +48 533 649 605,
e-mail: biuro@klasterodpadowy.com
www.klasterodpadowy.com

Informacja prasowa

7 marca 2014

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info