Wspólna akcja w walce z crossowcami i quadowcami
Informacje, Ochrona środowiska

Wspólna akcja w walce z crossowcami i quadowcami

W Nadleśnictwie Kielce 23 maja przeprowadzono akcję mającą na celu zwalczanie nielegalnych wjazdów crossami i quadami do lasów. Siły w akcji połączyli leśnicy i policjanci, łącznie blisko 40 osób. Działaniami objęto kompleksy leśne m.in. w okolicy Zalesia, Zgórska, Miedzianki i Chęcin. Przydatny w akcji okazał się także dron.

Sprzyjająca pogoda zachęca mieszkańców Kielc i okolic do wypoczynku na świeżym powietrzu, a zarazem w terenach leśnych. Z lasu korzystają osoby spacerujące, biegające, rowerzyści, a także w sposób naruszający obowiązujące przepisy – jeżdżący na crossach i quadach.

Wjazd do lasu pojazdem silnikowym bez zgody właściciela/zarządcy jest wykroczeniem, o którym mówi art. 161 kodeksu wykroczeń. Stąd konieczne są wspólne akcje służb, których sprawną realizację umożliwiają podpisane porozumienia. Tym razem podczas przeprowadzonej akcji zatrzymano pięciu motocrossowców i  kierującego quadem.

W działania zaangażowali byli przedstawiciele nadleśnictw: Kielce, Pińczów i Chmielnik, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

Akcja była prowadzona przy wykorzystaniu pojazdów terenowych i pojazdów nieoznakowanych, które prowadziły rozpoznanie. Wykorzystanie policyjnego drona ułatwiło zlokalizowanie miejsca, gdzie pojawiali się motocrossowcy.

Służby przypominają o przestrzeganiu przepisów prawa na terenie kompleksów leśnych. Podobne działania będą prowadzone cyklicznie.

Anna Wojkowska-Klata, Nadleśnictwo Kielce

Źródło: Lasy Państwowe

1 czerwca 2021

O autorze

Redakcja


Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info