MŁODY ŻURAW URATOWANY
Informacje

MŁODY ŻURAW URATOWANY

Kilka dni temu leśnicy z Nadleśnictwa Jagiełek (RDLP w Olsztynie) zauważyli trzy wędrujące po lesie żurawie. Okazało się, że to para dorosłych z młodym, który miał złamane skrzydło.

Rodzice nie pozostawili potomstwa, cały czas otaczali go troską i opieką. Dlatego dorosłe osobniki nie odleciały razem z innymi żurawiami.

Sytuacja ptasiej rodziny wydawała się dramatyczna, ponieważ ptaki mogły paść ofiarą drapieżników lub nie przetrwać zbliżającej się zimy.

Jednak Służba Leśna szybko podjęła działania. Udało się bezpiecznie odłowić rannego żurawia i przewieść go do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Napromku. Tam pod opieką specjalistów z pewnością wyzdrowieje i wróci do lasów Nadleśnictwa Jagiełek.

Młody żuraw jest już bezpieczny w ośrodku, a para dorosłych osobników odleciała i mamy nadzieję, że zdąży dołączyć do innych żurawi zmierzających do Europy Południowej lub Afryki.

MAGDALENA POLITO, NADLEŚNICTWO JAGIEŁEK
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

15 listopada 2018

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info