Skup katalizatorów w Radomiu
Informacje

Skup katalizatorów w Radomiu

Od pewnego czasu każdy samochód dopuszczony do ruchu drogowego musi być wyposażony w sprawnie działający katalizator (można też spotkać się czasem z nazwą „reaktor katalityczny”).

Zadaniem tego wysoko wyspecjalizowanego elementu układu wydechowego jest redukcja ilości szkodliwych substancji znajdujących się w spalinach emitowanych przez pracujący silnik samochodowy.

Teoretycznie przyjmuje się najczęściej, że katalizatory powinny działać bezproblemowo przynajmniej do osiągnięcia przez pojazd przebiegu rzędu 200-300 tysięcy kilometrów, ale w praktyce bywa z tym rozmaicie – jest wiele modeli samochodów, w których kłopoty z katalizatorem zaczynają się zdecydowanie prędzej z racji tego, że zastosowane w nich reaktory katalityczne po prostu szybciej się zużywają.

Objawy nieprawidłowej pracy katalizatora

Wbrew pozorom symptomy niewłaściwego funkcjonowania katalizatora da się wykryć w miarę wcześnie, wystarczy jedynie uważnie obserwować zachowanie samochodu. Jednym z najpowszechniejszych objawów jest dosyć charakterystyczne i niczym nie uzasadnione szarpanie auta podczas spokojnej jazdy oraz wrażenie, że wciśnięcie gazu nie otwiera dopływu paliwa do silnika. Nagły wzrost zużycia paliwa bez zmiany stylu jazdy także powinien wzbudzić naszą czujność, gdyż może to być oznaka sugerująca nieprawidłowości w pracy katalizatora. Można w dość prosty sposób przekonać się, czy katalizator w naszym samochodzie jest zużyty – wystarczy na jakiś czas odpiąć czujnik tlenu, po czym sprawdzić, czy auto ma taką samą wydajność. Jeśli po odpięciu czujnika samochód ma lepsze osiągi, należy jak najszybciej wymienić zużyty katalizator.

Oryginalny czy zamiennik?

Z uwagi na dość wysokie ceny oryginalnych katalizatorów i równie wysokie ceny usług ASO zwykle kierowcy decydują się na wymianę na tańszy zamiennik. Najlepszym wyborem jest w takiej sytuacji wyspecjalizowany warsztat samochodowy – katalizatory w Radomiu, Wrocławiu, Krakowie czy Lublinie można zdiagnozować, wymienić i oddać na skup na przykład w renomowanej i posiadającej odpowiednie certyfikaty firmie Autocentrum. Naprawa katalizatora lub jego wymiana jest dzięki temu znacznie mniej dotkliwa finansowo i nie zmniejsza w żaden sposób wydajności czy innych parametrów auta. Usuwanie zużytego katalizatora nie trwa długo, a dzięki temu, że stary katalizator musi trafić na skup z uwagi na zawartość metali szlachetnych, kierowca odzyskuje część wartości nowego zamiennika.

2 grudnia 2015

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info