Transport HDS – specjalistyczny przewóz towarów
Informacje

Transport HDS – specjalistyczny przewóz towarów

Transport HDS jest rodzajem transportu specjalistycznego i służy do przewozu wielkogabarytowych lub ciężkich towarów. HDS jest nazwą stosowaną potocznie do określenia żurawia przenośnego, który jest montowany na samochodach ciężarowych pomiędzy kabiną kierowcy a skrzynią, lub z tyłu pojazdu. Służy on do załadunku i rozładunku towarów. Nośność żurawi przenośnych sięga zazwyczaj kilku ton. Transport HDS służy głównie do przewozu maszyn rolniczych, budowlanych, etc.

Ciężkie towary o nietypowych rozmiarach można również przewozić za pomocą przyczep niskopodwoziowych. Wiele firm, oferując usługę transportu specjalistycznego, posiada odpowiedni sprzęt, aby tę usługę wykonać w pełni profesjonalnie. Transport HDS jest zazwyczaj wyceniany na tej samej zasadzie co zwykły transport, czyli według stawki kilometrowej. Jednak w przypadku transportu specjalistycznego, wysokość stawki za kilometr transportu jest ustalana zależnie od długości i stopnia trudności danej trasy, wagi przewożonych towarów oraz ilości sprzętu, którego trzeba użyć przy załadunku i rozładunku towarów.

Przy planowaniu transportu specjalistycznego, należy dokładnie zaplanować trasę przejazdu, uwzględniając wszystkie utrudnienia drogowe, ograniczenia wagi pojazdów, maksymalną i minimalną szybkość na danych drogach, oraz elementy infrastruktury drogowej, takie jak wiadukty mosty, etc. Jest to istotne, ponieważ, przewożąc towar o niestandardowych rozmiarach, może zdarzyć się sytuacja, w której przewoźnik będzie musiał zawrócić z zaplanowanej trasy, co zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Zlecając transport specjalistyczny danej firmie transportowej, należy upewnić się, że posiada ona odpowiednie uprawnienia oraz specjalistyczny sprzęt. Warto zaufać firmie, która specjalizuje się w transporcie HDS i może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. A gdzie znaleźć dobrą firmę transportową?

Większość przedsiębiorców zaczyna poszukiwania w sieci. Internet jest źródłem informacji nie tylko o samych firmach ale również można w nim znaleźć opinie jakie krążą wokół danej firmy. Decydując się na konkretną firmę, warto zapoznać się z opiniami internautów, gdyż może z nich wynikać, że np. Firma jest nierzetelna, nieterminowa i nie warto jej ufać. Z internetu również można się dowiedzieć jakie są widełki cenowe przewozu danego towaru bądź maszyny.

Wiele osób decyduje się na wybór operatora logistycznego, który oprócz transportu oferuje również inne usługi takie jak spedycja czy magazynowanie, a zaplecze logistyczne pozwala kontrolować całą dostawę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, szukających kompleksowej obsługi. W wielu przypadkach, osoby poszukujące usługi transportu specjalistycznego, w późniejszym czasie są skłonne skorzystać z innych usług danej firmy, a nawet nawiązać długofalową współpracę.

Wybór jednej firmy, spośród wielu obecnych na rynku nie jest łatwy. Warto rozważyć wszystkie czynniki „za” i „przeciw”, aby mieć pewność, że wybierzemy właściwą firmę, która wykona usługę rzetelnie i profesjonalnie.

Więcej o transporcie HDS na stronie www.trans-tok.com.pl.

18 września 2014

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info