V edycja GREENEVO komercyjne rozwiązania dla ochrony środowiska
Informacje, Ochrona środowiska

V edycja GREENEVO komercyjne rozwiązania dla ochrony środowiska

Już po raz piąty firmy oferujące konkurencyjne rozwiązania dla ochrony środowiska mogą ubiegać się o udział w projekcie GreenEvo i rządowe wsparcie w transferze nowatorskich rozwiązań na najbardziej obiecujące rynki zagraniczne. Szukamy technologii służących m.in. walce ze zmianami klimatu, czy wspierających oszczędność energii. Na zgłoszenia Ministerstwo Środowiska czeka do 28 lutego 2014 r.

Jakich rozwiązań poszukuje GreenEvo?

Firmy chcące wziąć udział w projekcie, mogą zgłaszać swoje rozwiązania w 8 kategoriach, takich jak: odnawialne źródła energii, przyjazne dla środowiska rozwiązania dla przemysłu wydobywczego, systemy wspierające monitorowanie i gromadzenie informacji o środowisku naturalnym, technologie sprzyjające ochronie klimatu, technologie wspierające gospodarkę odpadami, technologie wodno-ściekowe, technologie niskoemisyjnego transportu, rozwiązania wspierające oszczędność energii i materiałów.
Nabór wniosków trwa od 23 stycznia do 28 lutego br. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie przedsięwzięcia www.greenevo.gov.pl.

GreenEvo to obecnie rozpoznawalna marka na świecie, co ułatwia firmom pozyskiwanie zagranicznych kontrahentów. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, iż mimo kryzysu zyski firm – laureatów, szczególnie z eksportu rosły. Zapraszam do udziału w piątej edycji naszego projektu – mówi wiceminister środowiska Marcin Korolec.

Korzyści z uczestnictwa w GreenEvo

Na laureatów GreenEvo czekają liczne korzyści. Wybrane rozwiązania otrzymują m.in. możliwość uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu. Ponadto projekt oferuje szeroką ofertę bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce, a także produkcję indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii. Rozwiązania firm – laureatów są także prezentowane w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach.

***

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. W trakcie czterech dotychczasowych edycji przedsięwzięcia udało się wyselekcjonować 48 sprawdzonych laureatów. Promowali oni swoje rozwiązania niemal na całym świecie, m.in.: w Chinach, Indiach, Tajlandii, Kazachstanie, Wietnamie, Armenii, Azerbejdżanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Rosji, we Francji, Norwegii, Algierii, Mołdawii, Chorwacji, na Ukrainie i Białorusi. Wielu z nich udało się nawiązać kontakty handlowe, które zakończyły się podpisaniem umów sprzedaży rozwiązań technologicznych zagranicznym partnerom.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

30 stycznia 2014

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info