BRZYDKIE KACZĄTKO URATOWANE PRZEZ LEŚNIKÓW
Informacje, Ochrona środowiska

BRZYDKIE KACZĄTKO URATOWANE PRZEZ LEŚNIKÓW

Poturbowanego i błąkającego się w wzdłuż drogi samotnego młodego łabędzia znalazł w środę 17 lipca leśniczy z Nadleśnictwa Kudypy. Młody ptak dochodzi do zdrowia w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztyn specjalistycznym ośrodku.

Leśniczy przewieźli „brzydkie kaczątko” do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce. Leśnicy z Kudyp są przekonani, że pod troskliwą opieką ich kolegów z Olsztyna młody ptak szybko wydobrzeje i wróci na wolność. Łabędź już dostał imię – Tomuś, czyli tak jak leśniczy, który go znalazł.

Prowadzony przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych współpracuje z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Olsztynie oraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Objęty jest nadzorem tych instytucji i posiada stałą specjalistyczną opiekę weterynaryjną. Ośrodek się rozbudowuje – powstają nowe woliery ze specjalnym przeznaczeniem dla ptaków drapieżnych i zaplecze socjalno-zabiegowe. W ciągu roku olsztyńscy leśnicy przyjmują średnio 30 ptaków drapieżnych. Nie odmawiają również pomocy pozostałym gatunkom. Współpracują również z innymi ośrodkami na terenie województwa.

ADAM PIETRZAK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W OLSZTYNIE
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

2 sierpnia 2019

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info