Informacje, Ochrona środowiska

BRZYDKIE KACZĄTKO URATOWANE PRZEZ LEŚNIKÓW

młody łabędź uratowany przez leśników
FOT. NADLEŚNICTWO KUDYPY / LASY PAŃSTWOWE

Poturbowanego i błąkającego się w wzdłuż drogi samotnego młodego łabędzia znalazł w środę 17 lipca leśniczy z Nadleśnictwa Kudypy. Młody ptak dochodzi do zdrowia w prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztyn specjalistycznym ośrodku.

Leśniczy przewieźli „brzydkie kaczątko” do prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce. Leśnicy z Kudyp są przekonani, że pod troskliwą opieką ich kolegów z Olsztyna młody ptak szybko wydobrzeje i wróci na wolność. Łabędź już dostał imię – Tomuś, czyli tak jak leśniczy, który go znalazł.

Prowadzony przez Nadleśnictwo Olsztyn Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych współpracuje z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Olsztynie oraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Objęty jest nadzorem tych instytucji i posiada stałą specjalistyczną opiekę weterynaryjną. Ośrodek się rozbudowuje – powstają nowe woliery ze specjalnym przeznaczeniem dla ptaków drapieżnych i zaplecze socjalno-zabiegowe. W ciągu roku olsztyńscy leśnicy przyjmują średnio 30 ptaków drapieżnych. Nie odmawiają również pomocy pozostałym gatunkom. Współpracują również z innymi ośrodkami na terenie województwa.

ADAM PIETRZAK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W OLSZTYNIE
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *