Informacje

Kilka rad jak wybrać kosz uliczny.

kosz uliczny kap

Śmietnik powinien być funkcjonalny, estetyczny i zawsze pod ręką.

Kosz na śmieci to element przestrzeni publicznej, którego na co dzień nie dostrzegamy, a który stojąc sobie niepozornie na uboczu, ma ogromny wpływ na ogólny wygląd danego miejsca. Każdy, nawet najpiękniejszy park, skwerek, czy miejski rynek straci wszelkie walory estetyczne w momencie, kiedy pokrywać go będą papierki po batonach, zużyte chusteczki, czy butelki po napojach. Dlatego właśnie tak istotnym jest właściwe rozmieszczenie odpowiednich dla danego miejsca koszy na śmieci. Czym różnią się poszczególne modele i który sprawdzi się w jakiego rodzaju przestrzeni?

kosz betonowy KB 30L
kosz betonowy KB 30L

Kosze betonowe

Solidne, niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Beton jest materiałem, który nie ugnie się pod działaniem żadnych czynników zewnętrznych. Niestraszne mu palące słońce, ulewne deszcze, ani największe wichury. Kosze tego typu są absolutnie długowieczne, a także spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Doskonale sprawdzą się na otwartych przestrzeniach miejskich, w parkach. Wnętrze takiego rodzaju kosza wyłożone jest metalową wkładką, którą z łatwością można z wyjąć, opróżnić oraz wyczyścić. Kosze betonowe mogą być zestawione z elementami drewnianymi, pokryte kruszywem w różnych odcieniach, a nawet zaskakiwać oryginalnym kształtem. Ich design jest jednak w pewnym stopniu ograniczony. Minusem koszy betonowych jest ich ciężki wygląd, brak im subtelności.

Kosze na słupku – metalowe perforowane

Metal jest materiałem bardzo solidnym. Perforowane ścianki doskonale nadają się wszędzie tam, gdzie ludzie będą wyrzucać odpady bio, czyli np. przy lokalach gastronomicznych. Otwory w ściankach pozwalają na dopływ świeżego powietrza, co spowolni proces gnilny i zmniejszy intensywność wydobywającego się z kosza zapachu. Osoby natomiast, pracujące przy opróżnianiu koszy będą wdzięczne za rodzaj mocowania, dzięki któremu kosz wystarczy przechylić, by wysypać jego zawartość.Niestety kosze na słupku często stają się obiektem zainteresowania wandali, dlatego bardzo ważnym jest właściwe zakotwiczenie ich w betonie. Metalowe perforowane kosze na słupku mogą posiadać daszek, popielniczkę, sprawdzą się w parkach, na skwerkach, czy w rynku.

kosz uliczny perforowany z daszkiem Retro 2
kosz uliczny perforowany z daszkiem Retro 2

Kosze na słupku plastikowe

Tu również do zalet należy łatwy sposób opróżniania kosza. Plastik jest lekkim materiałem, a zatem bardziej bezpiecznym w sytuacji, gdyby doszło do jego oderwania. Kosze plastikowe mają bardzo przystępne ceny i mogą występować w wielu różnych formach, a także kolorach. Plastikowy kosz można dopasować do całej stylizacji danego miejsca. Możliwym jest również ozdobienie go własnym nadrukiem, rysunkiem, hasłem, bądź logo.

kosz uliczny plastikowy Dinova
kosz uliczny plastikowy Dinova

Kosze z daszkiem oraz bez

Istnieje możliwość zamówienia kosza z daszkiem, który będzie zapobiegał dostawaniu się do środka wody, wywiewaniu z niego lekkich śmieci, a także wkładania do niego zbyt dużych gabarytów.

Wybierając kosz parkowy lub uliczny, który stanie w miejscu często uczęszczanym musisz pamiętać, by był stworzony z bardzo trwałych materiałów, bezpieczny, stabilny, bez ostrych krawędzi. Weź również pod uwagę ogólną stylizację w jakiej utrzymana jest dana przestrzeń, by nie zaburzać jej, a dopełniać. Zdjęcia koszy zostały udostępnione ze strony eco-market.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *