ŁABĘDŹ URATOWANY PRZEZ KUDYPSKICH LEŚNIKÓW
Informacje, Ochrona środowiska

ŁABĘDŹ URATOWANY PRZEZ KUDYPSKICH LEŚNIKÓW

Leśnicy Nadleśnictwa Kudypy (RDLP w Olszynie) uratowali młodego łabędzia. Dziwnie zachowującego się ptaka zauważyli nieopodal rzeki Łyny.

Uwagę leśników z leśnictwa Redykajny zwrócił łabędź, po zbliżeniu się do zwierzęcia okazało się, że nie ma on siły uciekać. Leśnicy zauważyli, że dziób i szyja zwierzęcia jest czymś owinięta.

Po schwytaniu leśnicy dostrzegli, że łabędź zaplątał się w stalową plecionkę wędkarską zerwaną wraz z woblerem, czyli przynętą na drapieżne ryby. Miał zaplątany dziób i szyję, której nie mógł wyprostować, przez co nie mógł nurkować i szukać pokarmu.

– Błąkał się po lesie jakby szukał pomocy – wspominają leśnicy.

Na szczęście leśnicy nie kazali długo mu czekać. Pracownicy Służby Leśnej natychmiast przystąpili do działania. Po unieruchomieniu łabędzia, poprzecinali stalowe linki i oswobodzili przestraszone zwierzę. Podczas akcji ptak był dosyć spokojny, dlatego udało się ją sprawnie przeprowadzić. Po przecięciu linki, nieco zdezorientowany, ale już wolny łabędź pomaszerował się w stronę rzeki. – Miał szczęście, że akurat w tym miejscu obchodziliśmy las – stwierdził leśniczy.

PAULINA RUTKOWSKA, NADLEŚNICTWO KUDYPY
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

15 stycznia 2019

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info