Kierowco, jesienią uważaj przede wszystkim na… ładną pogodę
Informacje, Motoryzacja

Kierowco, jesienią uważaj przede wszystkim na… ładną pogodę

Według policyjnych statystyk w październiku, listopadzie i grudniu 2015 r. doszło w Polsce do 8 800 wypadków drogowych, w których zginęło 849 osób, a 10 305 zostało rannych.

Jazda jesienią z pewnością wymaga od kierowców dużej koncentracji, ponieważ warunki atmosferyczne bywają bardzo zdradliwe. Wbrew pozorom, kiedy pogoda jest zła, na drogach jest jednak bezpieczniej.

„Badania dowodzą, że dużo więcej wypadków i niebezpiecznych sytuacji ma miejsce przy ładnej pogodzie. Trudnych warunków każdy się boi i zwalnia. Powinniśmy więc pamiętać o tym, że jesień jest nie tylko wtedy, kiedy pada deszcz i musimy uważać na śliskie liście. Nasza czujność w żaden sposób nie może zostać osłabiona np. przez to, że świeci słońce” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Marcin Grzebieluch ze szkoły bezpiecznej jazdy Carevent.pl.

Najczęstszym błędem popełnianym przez kierowców jesienią jest oczywiście zbyt szybka jazda. Wielu z nas nie potrafi dostosować swojej prędkości do warunków panujących na drodze, przez co stwarza duże zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu. Tymczasem już 10 km/h robi wielką różnicę. Druga rzecz, na którą należy zwrócić baczną uwagę, to zachowywanie odpowiednich odległości między pojazdami. Ma to szczególne znaczenie podczas złych warunków atmosferycznych, które jesienią nie są niczym nadzwyczajnym.

Źródło: InfoWire.pl

10 listopada 2016

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info