NIEBEZPIECZNI QUADOWCY I CROSSOWCY UKARANI
Informacje, Motoryzacja, Ochrona środowiska

NIEBEZPIECZNI QUADOWCY I CROSSOWCY UKARANI

Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie Nadleśnictwa Mielec. Strażnicy leśni w trakcie działań prowadzonych pod kryptonimem „Quady”, zaobserwowali nielegalny wjazd dwóch grup użytkowników pojazdów do lasu w leśnictwie Cyranka.

Gdy dwóch crossowców podjęło ucieczkę przez patrolem straży leśnej, z bocznego duktu wyjechał kierowca quada, potrącając jednego z nich. Zatrzymani na miejscu zdarzenia kierowcy quada i crossa, między którymi doszło do kolizji, zostali ukarani mandatami na podstawie art.161 kodeksu wykroczeń.

– Podejmujemy niedzielne patrole, bo właśnie wtedy dochodzi do przypadków nielegalnego korzystania z lasu, a teren leśnictwa Cyranka jako często wykorzystywany do tego procederu wzięliśmy pod specjalny nadzór – mówi Bogdan Snopkowski,komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Mielec. – Ten przypadek wyglądał dość dramatycznie i powinien uświadomić innym, że ucieczka może mieć przykre konsekwencje.

Obecnie ustalana jest tożsamość drugiego kierowcy crossa, natomiast w stosunku do osób uczestniczących w drugiej grupie quadów, prowadzone są czynności w celu ustalenia właścicieli i personaliów kierujących pojazdami.

EDWARD MARSZAŁEK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W KROŚNIE
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

13 marca 2015

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info