MŁODY RYBOŁÓW JUŻ LECI
Informacje, Ochrona środowiska

MŁODY RYBOŁÓW JUŻ LECI

Kilka dni temu w swoją pierwszą podróż życia z Nadleśnictwa Nowe Ramuki wyruszyła młoda samica rybołowa.

Śledzenie trasy przelotu ptaka jest możliwe dzięki nadajnikowi, którą nałożyli jej leśnicy z Nadleśnictwa Nowe Ramuki wraz z ornitologami z Komitetu Ochrony Orłów. Jest to kolorowa obrączka PHN.

Już niedługo na stronie www.rybolowy.pl będzie można śledzić wędrówki młodych rybołowów. Mapa, pokazująca na bieżąco szlaki migracji, jest w trakcie przygotowania.

68934035_1131401287070403_4280707562195648512_n.jpg

Rybołów w Polsce jest bardzo nielicznym gatunkiem (ok. 30 par) z tendencją spadkową populacji, o wysokim statusie zagrożenia. Utrzymanie stabilnej populacji rybołowa wymaga podjęcia działań ratunkowych daleko wykraczających poza ochronę bierną.

Lasy Państwowe, w tym Nadleśnictwo Nowe Ramuki, realizują projekt „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA NATURA 2000 w Polsce”, którego celem jest zatrzymanie spadku oraz uzyskanie wzrostu liczebności rybołowa na terenie Polski.

EWELINA GODZIĘBA, NADLEŚNICTWO NOWE RAMUKI
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

3 września 2019

O autorze

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatni komentarz
  • Patryk
    1
    Pojemniki na odpady
    U nas jakiś czas temu zamontowano tzw. moloki, które są wkopywane w ziemię. W przypadku odpadów zielonych związany u dołu worek i tak przecieka przy wyciąganiu. Strasznie potem śmierdzi wokół…
GLAERIA FLICKR
KONTAKT

AG Solutions - marekting internetowy

Email : kontakt@ekogroup.info