Informacje

Czy drewniane, ekologiczne sztućce są lepszym rozwiązaniem?

sztućce ekologiczne

Podczas imprezy plenerowej nie może zabraknąć przyborów, którymi zjemy pyszne potrawy przygotowane na grillu, pikniku lub biwaku. Jednorazowe noże, widelce lub łyżki są nieodzownym elementem towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu. Często zdarza się, że są one wykonane z plastiku. Następnie sztućce i talerze lądują w koszu na śmieci i spędzają w nich długi czas, do momentu, aż zostaną sprzątnięte przez firmy do tego przeznaczone. Alternatywą dla plastiku mogą być ekologiczne sztućce z drewna. Dlaczego warto je wybrać?

Zastąp plastik ekologicznymi sztućcami

Pierwsza i najważniejsza cecha ekologicznych sztućców – nie są zrobione z plastiku. Dalsza produkcja opakowań lub produktów wykonanych z plastiku zagraża naszej planecie. Stopniowe jego ograniczanie i produkcja z alternatywnych materiałów sprawi, że zaczniemy bardziej dbać o ochronę środowiska.

Ta postawa się zmienia. Jesteśmy bardziej świadomi, jakie zagrożenie jest przed nami. Dlatego istotne jest, aby zmieniać nasze nawyki i edukować resztę społeczeństwa. Propagować proekologiczną postawę i wybierać te produkty, które zostały wykonane z naturalnych materiałów. Drewno z pewnością takim jest. To alternatywa dla plastiku, którego używamy w sporych ilościach. Podczas używania drewnianych sztućców komfort spożywania posiłku nie ulegnie zmianie i przyczynimy się do budowy lepszego i czystszego świata.

drewniane sztućce

Sztućce jednorazowe wykonane z drewna – co je wyróżnia?

Drewniane sztućce wykonane są z wysokiej jakości prawdziwego drewna. Produkt jest w pełni biodegradowalny i przyjazny środowisku. Warto przy tym zaznaczyć, że drewno w żaden sposób nie wpływa na na doznania smakowe, które płyną ze spożywania posiłku. Mamy pewność, że drewniane sztućce nie nadają aromatu i nie zmieniają smaku naszych potraw.

Noże, widelce i łyżki są dostosowane zarówno do wysokich, jak i niskich temperatur. Zapewniają dużą wygodę podczas jedzenia, a ich niewielka waga dodatkowo wpływa na komfortowe spożywanie posiłków. 

Drewniane sztućce to atrakcyjna i ekonomiczna alternatywa dla jednorazowych naczyń. Sprawdzą się w domu, gastronomii lub podczas imprez plenerowych na świeżym powietrzu. Wykonane z drewna sosnowego dają gwarancję trwałości i jakości wykonania produktu. Same sztućce są elastyczne, co dodatkowo podnosi komfort użytku.  A ich cena porównywalna jest z tymi wykonanymi z plastikowych materiałów.