Informacje

Geokrata – idealna do każdej powierzchni? Wszechstronność geokraty

drewniany podest na tle zielonej trawy

Czy jest możliwy produkt budowlany o wszechstronnym przeznaczeniu, odznaczający się znakomitą estetyką oraz korzystnym wpływem na środowisko? Jak najbardziej. Jest nim geokrata komórkowa, którą można znaleźć w wielu hurtowniach oferujących sprzęt instalacyjny, np. sklep hydrauliczny Cetel. Skąd taka popularność geokraty?

Geokrata – czym jest?

Geokrata jest ciekawym i stosunkowo nowym narzędziem ułatwiającym budowy, instalacje oraz aranżacje. Ma postać struktury przypominającej plaster miodu i jest złożona z wielu komórek. Zwykle sprzedaje się ją w różnych rozmiarach i kolorach zielonym lub czarnym. Klienci chwalą geokratę za szybki i sprawny montaż, możliwość prędkiego demontażu i wielokrotnego użytku, a także stosunkowo niską cenę. Geokrata cechuje się trwałością i odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a jej działanie antykorozyjne wpływa znacząco na estetykę i bezpieczeństwo określonego podłoża.

Geokrata – znaczący wpływ na środowisko

Geokrata komórkowa jest przeznaczona głównie do stabilizacji i wzmocnienia gruntów, np. skarp, podjazdów, wałów przeciwpowodziowych, a nawet linii brzegowych, a także terenów niezamieszkałych, m.in. przy chodnikach, parkingach, drogach leśnych. Jak widać – nie ogranicza się do jednego terenu. Najczęściej wykorzystuje się ją do aranżacji i zagospodarowania ogrodu. Geokrata komórkowa przydaje się również przy różnych instalacjach podcza podbudowy kanałów i rurociągów. Uniwersalność geokraty wiąże się z możliwością wielorakich ułożeń. Odmienne zastosowanie i każde podłoże wymaga określonego projektu lub szkicu terenu. Następnie rozpoczyna się proces rozciągania poszczególnych sekcji geokraty, używając przy tym m.in. szpilek kotwiących, prętów zbrojeniowych czy pneumatycznej zszywarki. Na końcu uzupełnia się ją określonym wypełniaczem, np. betonem, kruszywem, glebą z roślinnością bądź trawą. Ostateczną jej zaletą, która sprawia, że geokrata jest idealnym narzędziem na współczesną sytuację klimatyczną, jest absolutna proekologiczność oraz możliwość recyklingu. Geokrata nie ulega biodegradacji, a także jest odporna na promieniowanie UV. Wszystkie te cechy są idealnym dowodem na słuszność rosnącej popularności geokraty oraz możliwością przekonania innych producentów materiałów instalacyjnych i ogrodowych, iż podatność na recykling jest bardzo dobrą cechą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *